אלפי לקוחות אוהבים ושיתפו
נשמח ללייק או לשיתוף

 

מהו אינולין Inulin

 

יש לא מעט סיבים תזונתיים, אולם ברובם עוזרים אולי לעצירות אבל לא ממש עוזרים לשיפור תפקוד כלל מערכות גופינו. אולם אינולין הנו לא סתם סיבים אלא פרה-ביוטיקה, מזון איכותי ביותר עבור החיידקים “הטובים” וגורם משמעותי לשגשוגם והתרבותם.

אינולין הנו  סוג של סיבים מסיסים פרה-ביוטים הנמצאים בפירות וירקות רבים בכמות מעטה, אולם נמצא בכמות הגדולה האיכותית והטהורה ביותר בשורש עולש.

 

האינולין מורכב משרשראות של מולקולות פרוקטוזה המקושרות זו לזו באופן שלא מאפשר פגיעה בו בקיבה ומגיע בשלמותו למעיים שם הוא מתפקד כמזון פרה-ביוטי יעיל ביותר עבור החיידקים הטובים וגורם להם לשגשג ולהתרבות במעיים בצורה מהירה, תוך כדי שהם משחררים מולקולות וחומצות שומן חיוניות לגוף ותוך התגברות והשמדה של החיידקים המזיקים וספיחת חומרים מזיקים, בנוסף משתחררים חומרים שונים אשר מעבירים אותות חשמליים למוח דרך “העצב התועה” הידוע כ-vagus אשר עיקר תפקידו הוא לעצבב את האיברים הפנימיים שבגופינו ובכך שולט כמעט בכל הפעולות הלא רצוניות שלנו.
האותות הנשלחים מהעצב התועה למוח גורמים לו לנקוט בפעולות שונות החשובות לתפקוד תקין של כמעט כל איבר בגופינו, בריאותינו ואף מצבינו הנפשי.

 

מדוע אינולין נחשב לפרה-ביוטיקה הטוב ביותר?

 

על מנת לסווג סיבים תזונתיים כפרה-ביוטים עליהם לענות על 4 כללים:

1. על הסיבים לעבור בשלום את הקיבה והתריסריון מבלי להתעכל ולהגיע למעיים בשלמותם.

 

2. החיידקים במעיים צריכים להיות מסוגלים להתסיס את הסיבים, כלומר להפיק מהן אנרגיה על די פירוקם לרכיבים שאותם תאי גופנו יכולים לנצל.

 

3. הסיבים צריכים לתרום לבריאות המארח, להזין סלקטיבית רק את החיידקים הטובים ולא כאלו העלולים לגרום למחלות.

 

4. הסיבים צריכים להיות מופקים בעדינות ובאופן טבעי ללא הליכי עיבוד אשר גורמים לפגיעה בחומר.

אינולין של טבעלייף הוא כמעט החומר היחידי מתוך בודדים אשר עונה על כל ארבעת הכללים ולכן נחשב כמזון פרה-ביוטיקה הטוב ביותר.

 

על פרו ביוטיקה ו- פרה-ביוטיקה

 

מרבית האנשים מערבבים בין המושג פרו-ביוטי לבין המושג פרה-ביוטי, בעוד שרובנו מכיר את המושג פרו-ביוטיקה, הרי שהמושג פרֶה-ביוטיקה פחות ידוע.

 

מה ההבדל בין פרו-ביוטיקה probiotics לפרה-ביוטיקה prebiotics ?

 

ההבדל בין פרו-ביוטיקה לפרֶה-ביוטיקה מאד פשוט:

פרו-ביוטיקה המשמעות הינה יצורים חיים, אלו הם החיידקים הידידותיים “הטובים” הנמצאים וחיים אצל כולנו במעיים.

 

פרֶה-ביוטיקה המשמעות הינה הסיבים התזונתיים המשמשים כמצע גידול וכמזון איכותי עבור אותם החיידקים הידידותיים השוכנים אצלנו במעיים.

 

באופן תקין המעיים שלנו מכילים מיליארדי חיידקים “טובים” אשר שומרים על בריאות ותפקוד תקין של המעיים, מסייעים בספיגת חומרי מזון, מינרלים, מייצרים ויטמינים ומהווים חלק ממערכת החיסון של המעיים והגוף.

החיידקים הטובים מגרים את פעילותה של  מערכת החיסון ללוחמה בחיידקים המזהמים, מקטינים את חדירות דופן המעי למזהמים ולחומרים רעילים אותם מפרישים החיידקים.
במחקרים הוכח כי פרה-ביוטיקה תורמת לשיפור כלל התפקודים של גופינו החל מתפקוד המוח והבריאות הנפשית ועד הגנה מפני שלל מחלות.

 

לכל היתרונות של אינולין לחץ כאן

 

אינולין אינו תרופה ובוודאי שלא נועד להוות תחליף לתרופות, אולם על פי המחקרים, העדויות וההמלצות, בהחלט מוכח ביחד עם חיידקי המעי הטובים כעשויים לסייע בחיזוק מערכת החיסון ועשויים לסייע במניעת התפתחות שלל מחלות כמוזכר לעיל.
מזכירים לכם שכל טיפול חייב ייעוץ ופיקוח של הרופא המטפל.

 

כל הכתוב והמוזכר כאן באתר לקוח מתוך מחקרים ומאמרים שפורסמו במוסדות המובילים והמוכרים בעולם כגון באוניברסיטאות הרווארד, אוקספורד, כתב העת Nature, אתר הספריה הלאומית של הממשל האמריקני, ועוד מוסדות מכובדים ומוכרים רבים בעולם, ואף כאן בארץ כגון הטכניון בחיפה ומכון ויצמן.

   צלצלו עכשיו דילוג לתוכן