אלפי לקוחות אוהבים ושיתפו
נשמח ללייק או לשיתוף

 

מהם סיבים תזונתיים

 

קיימים 2 סוגי סיבים, סיבים בלתי מסיסים וסיבים מסיסים וכמובן יש הבדלים משמעותיים ביניהם.
ההבדל העיקרי הוא בכך שסיבים בלתי מסיסים אינם משפיעים על אוכלוסיית החיידקים במעיים ואילו סיבים מסיסים הפרה-ביוטים שביניהם משפיעים לטובה על אוכלוסיית חיידקי המעיים וגורמים לשגשוג החיידקים “הטובים”

 

סיבים בלתי מסיסים

 

סיבים בלתי מסיסים סופחים אליהם את המים, מתנפחים ובכך יוצרים תחושת שובע במהירות, ולאורך זמן והם גם מאיצים את זמן המעבר במעיים, וכך עוזרים למניעת עצירות.
יתרון נוסף של הסיבים הבלתי מסיסים היא העובדה שאינם מתעכלים בגוף האדם ולכן גורמים לתחושת שובע וזאת ללא ערך קלורי.

מקורות לסיבים בלתי מסיסים הם לדוגמה קמח מחיטה מלאה כולל לחם מחיטה מלאה, דגנים מלאים, אורז מלא, דגני בוקר מלאים, בורגול, כוסמת, סובין, זרעים, אגוזים למיניהם, קטניות וירקות כדוגמת כרובית שעועית ירוקה ותפוחי אדמה.

 

  • סיבים בלתי מסיסים אינם משפיעים על אוכלוסיית חיידקי המעיים.

 

סיבים מסיסים

 

סיבים מסיסים עוברים התססה על ידי החיידקים “הטובים” במעיים והופכים למעין ג’ל צמיגי. ביכולתם לסייע למטבוליזם תקין, למתן את העלייה ברמת הסוכר והכולסטרול בדם וכך מפחיתים את הסיכוי ללקות במחלות לב וכלי דם ומאטים את ספיגת הסוכר בדם ובכך מאזנים רמת סוכר, וכן כל היתרונות הרבים והטובים אותם מנינו כאן באתר
חלק מהסיבים המסיסים הם סיבים פרה-ביוטים המשמשים כמצע גידול ומזון מעולה עבור החיידקים הטובים הנמצאים במעיים.

 

החיידקים מפרקים את הסיבים המסיסים ותוך כדי תהליך הפירוק הם יוצרים חומצות שומן קצרות שרשרת הנספגות במעיים ותורמות לכל היתרונות הרבים והטובים שכבר הזכרנו כאן באתר.

 

סיבים מסיסים פרה-ביוטיים ניתן למצוא בדבש, ארטישוק ירושלמי, אספרגוס, בצל, כרישה, שום, קטניות, בננה, תפוחי עץ ועוד פירות וירקות, אולם בעיקר נמצאים בשורש עולש העשיר ביותר באינולין הנחשב כסיבים מסיסים פרה-ביוטים הטובים והאיכותיים ביותר הגורמים לשגשוג והתרבות החיידקים “הטובים” במעיים.

 

כמה סיבים מומלץ לצרוך ביום

 

על פי ארגון התזונה האמריקאי (American Dietetic Association), ההמלצה לכמות סיבים למבוגרים ביום היא בין 25 ל-35 גרם. על פי איגוד התזונה הבריטי, ההמלצה היא 30 גרם ביום.

סיבים תזונתיים לא משנה איזה סוג, מומלץ תמיד להתחיל לקחת בכמות של גרמים בודדים מדי יום במשך מספר ימים, ומדי מספר ימים להעלות בהדרגה את הכמות וזאת כדי למנוע תופעות אפשריות כגון גזים, נפיחות וכאבי בטן.

 

  על היתרונות של סיבים פרה-ביוטים לחץ כאן

 

אינולין אינו תרופה ובוודאי שלא נועד להוות תחליף לתרופות, אולם על פי המחקרים, העדויות וההמלצות, בהחלט מוכח ביחד עם חיידקי המעי הטובים כעשויים לסייע בחיזוק מערכת החיסון ועשויים לסייע במניעת התפתחות שלל מחלות כמוזכר לעיל.
מזכירים לכם שכל טיפול חייב ייעוץ ופיקוח של הרופא המטפל.

 

כל הכתוב והמוזכר כאן באתר לקוח מתוך מחקרים ומאמרים שפורסמו במוסדות המובילים והמוכרים בעולם כגון באוניברסיטאות הרווארד, אוקספורד, כתב העת Nature, אתר הספריה הלאומית של הממשל האמריקני, ועוד מוסדות מכובדים ומוכרים רבים בעולם, ואף כאן בארץ כגון הטכניון בחיפה ומכון ויצמן.

   צלצלו עכשיו דילוג לתוכן