אוהבים אותנו בפייסבוק 4,200 +

אהבתם? שתפו עם חבריכם

אינולין – סיבים תזונתיים מסיסים, הטוב ביותר לחיזוק מערכת החיסון ולמניעת שלל מחלות, המוכח והמומלץ ביותר ביותר בשפע מחקרים לחיזוק מערכת החיסון ולמניעת שלל מחלות, גם ה- FDA קובע כך.

 

כל אחד חייב לקחת

 

שלום לכם,
זו לא כתבה פרסומית או שרלטנית, זו כתבה אמיתית, מגובה בשפע מחקרים, ללא המלצות מפוברקות, ללא "סלבס" אשר לעיתים מפרסמים מוצרים שאין כלום מאחוריהם.

 

הקדישו מספר דקות וקראו בסבלנות עד הסוף, נכון זה קצת ארוך, אבל מאד כדאי, מובטח לכם כי חייכם ישתנו לעד לטובה מבחינה בריאותית, גם גופנית וגם נפשית.
בסוף העמוד תמצאו גם 6 הרצאות שונות ב- TED

 

מדענים ורופאים בכל העולם קובעים: הבריאות שלנו, גם הגופנית וגם הנפשית תלויה בחיידקי המעיים שלנו בלבד!

 

המוח שלנו וחיידקי המעי עובדים בשיתוף פעולה הדוק, מתקשרים אחד עם השני, שולחים הוראות ומסרים ומשפיעים אחד על השני.

דוגמאות פשוטות שכולכם מכירים וחוויתם:
כאשר אתם חשים מתח או חרדה, או לפני מבחן חשוב, מיד זה מתבטא גם בתחושות בבטן, מבחילות ועד כדי צורך ללכת לשירותים.
כאשר אתם פוגשים מישהו/הי ומתרגשים אתם מרגישים "פרפרים בבטן".
95% אחוז מהסרוטונין אשר גורם למצב רוח טוב מיוצר ע"י החיידקים "הטובים" במעי הגס ולא במוח.

 

ציר המוח – המעיים והמוח שלנו מחוברים פיזית ומתקשרים אחד עם השני באמצעות מיליוני עצבים, ובעיקר דרך העצב התועה (ואגוּס) המעצבב איברים רבים וכן על ידי אין סוף נוירוטרנסמיטורים שהן מולקולות המעבירות מסרים כימיים בין התאים.

 

חיידקי המעי זקוקים לאינולין כמזון כדי לשגשג ולהתרבות, ולהכפיל את עצמם כל 20 דקות.

אוכלוסיית חיידקי המעי הגס תוך כדי אכילת ופירוק האינולין יוצרים תרכובות רבות אשר חיוניות למערכת החיסון ולפעילות תקינה של כלל מערכות הגוף, למניעת שלל מחלות ועד לבריאות המוח.

 

מתוך שפע מחקרים בקצרה:

הוכח כי אינולין וחיידקי המעי "הטובים" מחזקים את מערכת החיסון ועשויים למנוע שלל מחלות, החל ממניעת השמנה, מחלות לב, סוכרת, מחלות ממאירות, ועד להשפעה טובה על המוח, דיכאון, אוטיזם, מחלות אלצהיימר, מחלת פרקינסון, שבץ מוחי ועוד.
* חדשות טריות: חיידקי המעי "הטובים" עשויים לסייע בטיפול בווירוס הקורונה ובהפחתת התסמינים הקשים.

 

ד”ר מיכל חמו לוטם סגנית נשיא לחדשנות מרכז רפואי שיבא תל השומר מסכמת:

"המיקרוביום (אוכולסיית חיידקי המעי) שלנו משפיע על מערכת העיכול, מערכת החיסון, המערכת האנדוקרינית מחלות כגון השמנה, סוכרת, מחלקות כיביות של המעי ואפילו השפעות נוירולוגיות על המוח."  לחץ כאן לכתבה

 

ד”ר גבע-זטורסקי מהפקולטה לרפואה בטכניון

חברת סגל בפקולטה לרפואה ע”ש רפפורט בטכניון ובמרכז המשולב לחקר הסרטן בטכניון, אומרת כי אוכלוסיית החיידקים המתקיימת בגופנו ממלאת תפקיד קריטי במצבנו הבריאותי, משפיעה באופן דרמטי על תפקודה של מערכת החיסון, וכי אוכלוסיית החיידקים במעיים מעורבת בשמירה על בריאותנו משלל מחלות ובהן בין היתר סוכרת, סרטן והשמנת יתר, ומשפיעה אפילו על מצב הרוח שלנו, ועוד מוסיפה "כיום מאמינים שיש קשר בין חיידקים לדיכאון, לזקנה, לפחדים, לאוטיזם, לפרקינסון ולאלצהיימר".  לחץ כאן לכתבה

 

ד"ר אילן יונגסטר מהמרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא)

"מחקרים שנעשו בשנים האחרונות, תוך שימוש בטכנולוגיות ריצוף גנטי חדישות, חושפים את יחסי הגומלין שבין חיידקי המעי לגופינו, ואת תפקידם החיוני של חיידקים אלו במגוון תהליכים מטבוליים, בבשלות מערכת החיסון ובהגנה מפני מחוללי מחלות."  לחץ כאן לכתבה

 

ד"ר עמרי קורן – הפקולטה לרפואה בגליל

"למיקרוביום תפקיד במחלות רבות ומרכזיות בעידן שלנו כגון השמנת יתר, סוכרת, מטבוליק סינדרום ואף מחלות נפש כגון דיכאון ועוד."  לחץ כאן לכתבה

*** וישנם בלי סוף ציטוטים דומים.

 

הכל מוכח
בשפע מחקרים!
ועכשיו יותר לעומק

 

רובכם כבר יודעים לבטח שנים את הערך התזונתי והבריאותי של סיבים תזונתיים, אבל רק בשנים האחרונות התגלה הקשר בין סיבים תזונתיים מסיסים לבין חיידקי המעי, כאשר סיבים מסיסים אינולין נחשב לטוב ביותר, הנחקר ביותר, והמומלץ ביותר.

 

מתבלבלים בין פרו-ביוטיקה ל- פרהֶ-ביוטיקה?

פרוֹֹ-ביוטיקה הינה אוכלוסיית החיידקים "הטובים" במעי.

פרהֶ -ביוטיקה היא כל מה שהחיידקים "הטובים" אוכלים.

 

בהמשך:
1. על אינולין מצע הגידול המוכח והחיוני לחיידקים הטובים.

2. על חיידקי המעי הטובים, המוח השני של גופנו.

3. מה מדענים אומרים.

4. על תוספי פרוביוטיקה – תוספי חיידקים "טובים", מדוע לא לקחת !

5. מדוע לא לרכוש יותר תוספי מזון למיניהם ולא לזרוק יותר כסף לפח.

 

חדשות טריות מהימים האחרונים!

מחקרים ראשונים ועדויות מצביעים על כך שחיידקי המעי "הטובים" עשויים לסייע בטיפול בווירוס הקורונה ובהפחתת התסמינים הקשים.
לפרטים לחצו כאן  (אבל קודם כל קראו דף זה עד סופו)

 

1.

אינולין+ של טבעלייף תוסף המזון הטוב בעולם!
מיועד גם לאנשים בריאים לחיזוק מערכת החיסון ומניעת שלל מחלות, וגם לאנשים חולים לסייע בטיפול ולהיטיב את המדדים וההרגשה.

רשות המזון והתרופות האמריקאית ה- FDA קבעה: "צריכה יומית של לפחות 7 גרם סיבים מסיסים הנובעים מאבקת סיבים (כאינולין) נמצאה קשורה בקשר הדוק להפחתת הסיכון לחלות במחלות רבות כולל ממאירות."

ניתן לרכוש כאן באתר

 

אינולין הינו סיבים מסיסים, 100% טבעי, כאשר האינולין האיכותי ביותר הינו זה המופק משורש עולש בהליך טבעי. אינולין טהור מגיע בצורת אבקה הנמסה תוך שניות בכל כוס שתייה או בערבוב עם כל מזון רך.

אינולין מגיע בשלמותו למעי הגס ומשמש לשתי מטרות:
1. אינולין במעי הגס נהפך לסוג של ג'ל, סופח אליו שומנים, מאט את העיכול, מה שגורם לשחרור הסוכר לאט ללא קפיצות, ולכן בנוסף לכל מעלותיו, אידיאלי גם למניעת השמנה וסוכרת וגם לטיפול בחולי סוכרת וטרום סוכרת.

 

2. אינולין הינו פרהֶביוטיקה – המזון האהוב, האיכותי והמתאים ביותר עבור החיידקים "הטובים", הגורם לשגשוגם והתרבותם עד כדי הכפלתם כל 20 דקות, וזאת הוכח באין ספור מחקרים.

 

החיידקים הטובים אוכלים ומפרקים את האינולין, משגשגים ומכפילים את עצמם כל 20 דקות, תוך כדי הפירוק נוצרים חומרים וכימיקלים המיטיבים עם גופנו כגון חומצות שומן קצרות שרשרת אשר בין השאר מזינות את תאי המעי שלנו,  מייצרים ויטמינים ומינרלים שונים, חלבונים וכימיקלים חיוניים, מגבירים את ספיגת הסידן לעצמות ועוד ועוד בלי סוף יתרונות בריאותיים, וכך אינולין ביחד עם חיידקי המעי מחזקים את מערכת החיסון, מסייעים במניעת שלל מחלות כולל ממאירות ועד אנטי אייג'ינג והשפעה מטיבה על המוח ועל הנפש, וכן החיידקים "הטובים" גוברים על החיידקים "הרעים" פתוגנים מחוללי מחלות ומשמידים אותם.

 

רובכם לא יודעים, אולם רובכם כבר אוכלים אינולין. אינולין נמצא באספרגוס, שום, עולש, כרישה, ארטישוק ירושלמי, בננה, שעורה ועוד, אינולין מוסיפים לאין ספור מזונות, החל בלחמית קרקר של אוסם, גבינות של "גד", יוגורט מולר אקטיב, מוצרים מסדרת השף הלבן של תנובה, דנונה של שטראוס, יופלה, חטיפי גרנולה, ועד מאכלי חומוס לשיפור המרקם והטעם, ובגרסה המתוקה שלו מוסיפים אותו כתחליף לסוכר לגלידות, עוגות, חטיפים ואפילו בשוקולית של עלית, אולם בכל מזונות הנ"ל הוא נמצא בכמויות מזעריות הרחוקות מלספק את יתרונותיו הבריאותיים.

רק בשנים האחרונות גילו מדענים בשפע מחקרים את נפלאות החיידקים הטובים ונפלאות האינולין, וההשפעה המופלאה של שניהם ביחד על הבריאות הגופנית והנפשית שלנו.

 

2.

מדענים מכנים את אוכלוסיית חיידקי המעי הגס “המוח השני”. "האיבר החדש של גופינו ואולי אף הכי חשוב לבריאותנו הגופנית והנפשית"

 

החיידקים הטובים מתקשרים עם המוח ושולחים אותות אחד לשני לחיזוק מערכת החיסון ועד לביצוע פעולות שונות והפעלת מערכות החיוניות לבריאותנו.
חיידקי המעי הגס שוקלים בממוצע כ- 1.5 ק"ג, אתם קוראים נכון, ולעיתים שוקלים אף יותר!

 

המחקרים הרבים מצביעים על כך שהחיידקים שלנו שותפים כבר מיום לידתנו כמעט לכל דבר שאנחנו עושים, חווים או חושבים, כולל מצב הרוח, רגש וחשק, במה אנחנו עלולים לחלות, האם לדוגמה נשמין, האם נהייה דיכאוניים, ולמעשה גורמים לנו להיות מי שאנחנו, הם משפיעים על כל דבר והליך בגופנו, החל מחילוף החומרים ומצב הרוח ועד למערכת החיסון ומניעת מחלות.

 

חיידקי המעי "הטובים" חשובים ביותר והם המפתח לבריאותנו, הם משמידים חיידקים פתוגנים מחוללי מחלות ומיקרואורגניזמים מזיקים אחרים, בעזרת האינולין מייצרים חומרים מזינים שונים חיוניים לחיזוק מערכת החיסון ולמניעת מחלות, אפילו סרוטונין להרגשה טובה, ויטמינים כגון ויטמין K וויטמינים מקבוצת B, חומצות שומן קצרות שרשרת אשר בין השאר מתפקדות כנוגדי דלקות ולא מאפשרות לחיידקים הרעים להתפתח, מסייעים בשמירה על חדירות המעי למניעת חדירת חיידקים פתוגמים ורעלים למערכת הדם, מסייעים בספיגת ויטמינים, מינרלים וחומרים חיוניים לתפקוד תקין של כל מערכות הגוף, מתקשרים עם המוח – שולחים לו הוראות ולהיפך, ואחראים לפעילות תקינה של מערכות הגוף, לשיפור המערכת החיסונית ולמניעת מחלות, וכן מסייעים רבות באנשים אשר חולים במחילות כגון סוכרת, סרטן, מחלות כליות כרוני ועוד ועודד ועוד.

 

אכילת אינולין ופירוקו ע"י החיידקים הטובים יוצרים בין השאר גם תסיסה אשר גורמת לירידה ב-‭pH‬ וליצירת סביבה חומצית מתונה שלא מאפשרת את קיומם של חיידקים פתוגניים מחוללי מחלות.

 

כאשר אוכלוסיית החיידקים הטובים מתערערת או נחלשת מסיבה כלשהי, נוצר מצב הנקרא "דיסביוזיס" – חוסר איזון אשר בו חיידקים פתוגנים מחוללי מחלות מתגברים על החיידקים "הטובים" ומכחידים אותם, נוצר שיבוש במעבר האותות מהמוח למעי ולהיפך, המעי נעשה חדיר יותר לפתוגנים ורעלים למערכת כלי הדם, הגוף חשוף יותר לרעלים שמפרישים החיידקים מחוללי המחלות, מערכות הגוף השונות חשופות לפגיעות ולפיתוח מחלות גופניות, אוטואימוניות ונפשיות.

 

חלק מהסיבות להתערערות אוכלוסיית החיידקים הטובים הן תזונה לקויה, כגון עתיאת שומינים וסוכרים, מזון מעובד, מחלות ובעיות מעי, נטילת תרופות מסוימות, גנטיקה, מתח ולחץ נפשי, חוסר שינה, עישון ועוד, וכמובן חוסר בסיבים ! רובנו בקושי מגיעים לרבע מהכמות היומית המומלצת והנדרשת.

 

כל שפע המחקרים מדגישים שוב ושוב את הצורך של כל אחד ואחת לטפח באופן טבעי את החיידקים הטובים אצלו/ה במעי וזאת ע"י מתן סיבים מסיסים מזון לחיידקים, כאשר אינולין הינו הטוב ביותר. אינולין הינו המזון כמעט היחידי הגורם לשגשוגם והתרבותם של החיידקים "הטובים", ובכך מתגברים על החיידקים "הרעים".

 

♥ חשוב לדעת, חלק מהחיידקים מופרשים החוצה ביחד עם הצואה, לכן חייבים לטפח אותם ולגרום לשגשוגם והתרבותם בקביעות יום יום.

 

ראו 2 כתבות  ב- Ynet
לחצו כאן   לחצו כאן

 

ראו כתבה נוספת בעיתון "הארץ"
לחצו כאן

 

 

פרוֹביוטיקה = "החיידקים הטובים" ביחד עם פרֶהביוטיקה אינולין סיבים מסיסים הוכחו בשפע מחקרים כיעילים ביותר ועשויים לסייע במניעת:

 • השמנה
 • מחלות לב
 • וטיפול בסוכרת וטרום סוכרת
 • סוגי סרטן
 • נשירת שיער
 • אטופיק דרמטיטיס
 • מסייעים בבניית העצמות ע"י הגברת ספיחת סידן ומגנזיום
 • עצירות
 • הפרעות אכילה
 • אלצהיימר ודמנציה
 • דיכאון
 • השפעה טובה על המוח ועל מצב הרוח
 • אנטי אייג'ינג ואריכות ימים
 • ממש בימים אלו נובמבר 2020 נערכים במרכז הרפואי שיבא תל השומר לפתיחת מחקר חדש שכותרתו: "הקשר בין סרטן השד לאוכלוסיית חיידקי המעי" וזאת בעקבות עדויות המקשרות בין אוכלוסיית חיידקי המעי לסרטן.
 • ועוד ועוד ועוד… כמעט בכל היבט אפשרי.

מומלץ לכל הגילאים כולל ילדים

 

שאלה: אם כך, אולי כדאי לקחת תוספי פרוביוטיקה? יש מספר תוספים בשוק.


תשובה:
ממש לא!!! לפני מספר שנים חשבו כך, אבל:
1. תוספי הפרוביוטיקה השונים מכילים במקרה הטוב כמה מיליארדי חיידקים, נשמע הרבה? אז נשמע, אבל, זה אפילו לא 0.1% ממאה טריליוני החיידקים אצלנו במעי.
2. במעי שלנו שוכנים 1000 סוגים שונים ו- 5000 זנים של חיידקים המתקשרים ועובדים בשיתוף פעולה, וכל אחד אחראי על משהו אחר. תוספי פרוביוטיקה מכילים רק סוגים בודדים של חיידקים.
לעומת זאת כאשר מטפחים את החיידקים הטובים ומספקים להם מזון איכותי כאינולין אשר משמש רק את החיידקים הטובים, הם מכפילים את עצמם כל 20 דקות ! לכמויות שאי אפשר להעלות על הדעת ולעולם לא נקבל מתוספי פרוביוטיקה.
3. סיבה שלישית מדוע לא לצרוך תוספי פרוביוטיקה היא: בחדשות ערוץ 12 התראיין פרופ' ערן סלע ממכון ויצמן וסיפר כי במחקר שנערך לאחרונה במכון ויצמן, הופתעו הוא וחבריו החוקרים האחרים לגלות כי תוספי פרוביוטיקה כלל לא עוזרים ולפעמים אף עלולים להזיק.
ראו את הפירוט בהמשך למטה.
3. פרוביוטיקה מכילה מיקרואורגניזמים חיים, קיים סיכוי כי אלו עלולים לגרום לזיהום פתולוגי, להפר את האיזון באוכלוסיית החיידקים, בדרך למעי הגס מספיק שרק חיידק אחד יתיישב היכן שלא צריך כגון במעי הדק ויגרום לזיהומים ותופעות לוואי.
* ראו בהמשך: הוכח מחקרית מדוע לא לצרוך תוספי פרוביטיקה.

 

בנוסף, רק לידיעתכם,

מרבית תוספי המזון בשוק המתהדרים בסגולות מרפא למיניהן לא עברו שום מחקרים אמיתיים, ומשווקים אגרסיבית בליווי סלבס ע"י חברות ושרלטנים הגורפים כסף רב לכיסם.

מרבית תוספי המזון במקרה הטוב לא עושים מאום ובמקרה הרע עלולים לגרום לאלרגיות ולנזקים  בלתי הפיכים.
לעולם לא מכניסים לפה משהו שלא הוכח במחקרים ונוסה על בני אדם.

בנוסף, היזהרו מ- FAKE NEWS ! מספרים לך שמוצר מסוים נוסה במחקרים, אז אמרו, האם ראיתם את המחקרים?
ואם כן, האם המחקרים מפורסמים באתרי רפואה מוכרים או באתרי אוניברסיטאות ידועות?

 

♥ טיפ, תמיד חפשו מחקרים מהשנים האחרונות. בחיפוש בגוגל מוצגים בהרבה מקרים פרסומים וכתבות מלפני שנים רבות עד כדי 20 שנה, שהכתוב בהן כבר לא נכון ולא רלוונטי.

 

מדוע פרהֶביוטיקה סיבים מסיסים אינולין ולא סיבים אחרים?

מכיוון שאינולין כמעט היחידי שהוכח בשפע מחקרים כטוב ביותר.
ציטוט מתוך מחקר שפורסם על ידי המרכז האקדמי של אוניברסיטת אוקספורד:
"לסיבים תזונתיים עלולות להיות תופעות לוואי לא רצויות כמו השפעה שלילית על ספיגת ויטמינים או מינרלים, תגובות אלרגיות והשפעה לא רצויה על פלורת המעיים ועל חילוף החומרים שלהם".
המשך ציטוט: "לא נמצאו השפעות שליליות כאלה על אינולין ! להיפך, מחקרים עדכניים מצביעים על כך שההשפעה על ספיגת המינרלים ועל פלורת המעיים עשויה להיות מאד חיובית".   למחקר לחצו כאן…

 

♥ כל הכתוב כאן באתר מגובה במחקרים ידועים שפורסמו בשנים האחרונות בין השאר במיטב האוניברסיטאות ובאתרים ממשלתיים.
לחצו בתפריט על "אינולין מקורות"

>>> לחצו כאן לראות מה מדענים אומרים <<<

3.

רשות התרופות האמריקאית, ה- FDA קבעה שלצריכה יומית של לפחות 7 גרם סיבים מסיסים הנובעים מאבקת סיבים, נמצא קשר הדוק להפחתת הסיכון לחלות במחלות רבות כולל ממאירות.

 

ד”ר גבע-זטורסקי חברת סגל בפקולטה לרפואה ע”ש רפפורט בטכניון ובמרכז המשולב לחקר הסרטן בטכניון, במחקריה, שהתפרסמו ב-CELL, ב-Science ובכתבי עת מובילים אחרים, טוענת כי אוכלוסיית החיידקים המתקיימת בגופנו ממלאת תפקיד קריטי במצבנו הבריאותי, משפיעה באופן דרמטי על תפקודה של מערכת החיסון, וכי אוכלוסיית החיידקים במעיים מעורבת בשמירה על בריאותנו משלל מחלות ובהן בין היתר סוכרת, סרטן והשמנת יתר, ומשפיעה אפילו על מצב הרוח שלנו.

 

ד”ר מיכל חמו לוטם סגנית נשיא לחדשנות מרכז רפואי שיבא תל השומר: "המיקרוביום שלנו משפיע על מערכת העיכול, מערכת החיסון, המערכת האנדוקרינית מחלות כגון השמנה, סוכרת, מחלקות כיביות של המעי ואפילו השפעות נוירולוגיות על המוח."

 

פרופ' רוב נייט מאוניברסיטת קליפורניה בסאן דייגו ארה"ב, בהרצאתו ב- TED אומר: "חיידקים מבצעים תפקידים רבים. הם מסייעים לנו לעכל את המזון, הם עוזרים לחנך את מערכת החיסון שלנו, הם עוזרים לנו להתנגד למחלות ולמנוע אותן, והם אולי אפילו משפיעים על ההתנהגות שלנו. אנחנו מגלים שלחיידקים יש השלכות על מחלות שונות, מדלקת במעיים והשמנת יתר, שלל מחלות ואולי אפילו עד לאוטיזם ודיכאון".

 

דר חנה-מריה אוסטופה מדענית וחוקרת בינלאומית מפינלנד, בהרצאתה ב- TED על הריון ותינוקות,  הדגישה מתוך מחקרים על החשיבות הרבה של אוכלוסיית החיידקים במעיים של האם אשר עוברים לתינוק תוך כדי המעבר בתעלת הלידה וגם כדי ההנקה, וכבר בכך עשוי להיקבע עתידו של התינוק לטווח הארוך והסבירות האם יהיה שמן, האם יפתח בעתיד הרחוק מחלות כגון סרטן, סוכרת ועוד, ובכך החשיבות הרבה של אוכלוסיית מעי עשירה בחיידקים טובים אצל האם.

 

פרופ' ספקטור מאוניברסיטת קינגס קולג' בלונדון, פרופסור מוערך לגנטיקה וחוקר חיידקי מעי אומר:
"כמדען, אנו כבר יודעים כי קהילת החיידקים הגדולה שחיה במעיים ממלאת תפקיד חשוב ביותר בבריאותנו ובמגפות הנוכחיות של השמנת יתר, סוכרת, ספיגת סידן, מחלות לב וכלי דם, ספיגת סידן לעצמות טובה יותר, אלרגיה, דיכאון ושלל מחלות, ועוד מוסיף כי כל מחקרי החיידקים שנערכו עד היום הוכיחו שהמפתח לבריאות טובה ומניעת מחלות היא אוכלוסיית מעי העשירה בחיידקים "טובים".

 

ד"ר אילן יונגסטר מהמרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) אומר: "מחקרים שנעשו בשנים האחרונות, תוך שימוש בטכנולוגיות ריצוף גנטי חדישות, חושפים את יחסי הגומלין שבין חיידקי המעי לגופינו, ואת תפקידם החיוני של חיידקים אלו במגוון תהליכים מטבוליים, בבשלות מערכת החיסון ובהגנה מפני מחוללי מחלות."

 

ד"ר עמרי קורן – הפקולטה לרפואה בגליל אומר: "למיקרוביום תפקיד במחלות רבות ומרכזיות בעידן שלנו כגון השמנת יתר, סוכרת, מטבוליק סינדרום ואף מחלות נפש כגון דיכאון ועוד."

 

לכן חובה לטפח את החיידקים "הטובים". במחקרים הוכח כי הדרך לטפח את החיידקים הטובים הינה על ידי נטילת אינולין סיבים תזונתיים מסיסים, אשר הוכח כמזון הטוב, האיכותי והאהוב ביותר על החיידקים "הטובים", אלו אוכלים אותו, ותוך כדי פירוק ותסיסה יוצרים בין השאר חומצות שומן חיוניות לגוף, וכן משחררים חומרים שונים אשר מעבירים אותות חשמליים למוח דרך "העצב התועה" הידוע כ-vagus, ובתגובה המוח שולח הוראות לאיברים השונים, משחרר חלבונים וכימיקלים שונים, וביחד עם החיידקים הטובים  מונעים שלל מחלות, דואגים לתפקוד טוב יותר של מערכות הגוף, מחזקים את מערכת החיסון, עוזרים אף לספיגת סידן לשלד ולעצמות, ואף משפרים את מצבינו הנפשי.

4. 

האם לקחת תוספי פרוביויטיקה? (תוספי חיידקים "טובים")

לא! והינה הסיבות העיקרית:

בחודש יוני האחרון התראיין פרופ' ערן סגל ממכון ויצמן בחדשות ערוץ 12 תחת הכותרת "שקר הפרוביוטיקה" וסיפר כי הוא וחוקרים נוספים הופתעו לגלות שתוספי חיידקים – פרוביוטיקה במזון (כגון ביוגורט או בטבליות או אבקות) לעתים כלל אינם מועילים ואף עלולים להזיק! כולל לאחר נטילת אנטיביוטיקה!
חוקרים נוספים במחקרים שונים בעולם הגיעו למסקנות דומות. (פרופ' ערן סלע מוכר לכם היום מהופעותיו היומיות בחדשות עדוץ 12 בקשר לנגיף הקורונה)
לפרטים המלאים לחצו כאן

מרבית החיידקים שלוקחים כתוספים דרך הפה מושמדים כבר בקיבה החומצית וכלל אינם מגיעים למעי, ואילו ששורדים ומגיעים, כאמור לעתים כלל אינם מועילים ואף עלולים להזיק!

 

במעי הגס יש אלפי סוגים וזנים של חיידקים טובים המתקשרים ביניהם ומשתפים פעולה, התערבות חיצונית של הוספת חיידקים רק מסוגים מסוימים עלולה להפר את האיזון הטבעי ולהשתלטות חיידקים מסוימים על אחרים הנחוצים לגופנו.

 

בנוסף,

מתוך מחקרים שפורסמו, בין השאר גם ציטוט ממחקר שפורסם על ידי המרכז האקדמי של אוניברסיטת אוקספורד:
ציטוט: "מרבית המחקרים הראו כי לתוספי פרוביוטיקה, שמבטיחים להעביר מיליוני או מיליארדי חיידקים מועילים למעיים שלנו יש השפעות מעטות שלרוב אינן נמשכות זמן רב. הסיבה לכך היא שהחיידקים החיים בתוכנו נמצאים שם בגלל מה שאנחנו אוכלים.
הדרך הטובה ביותר לשנות את אוכלוסיית חיידקי המעיים בצורה מתמשכת היא לשנות את מקור המזון שלהם – התזונה שלנו", כאשר אינולין נחשב למזון הטוב והאיכותי ביותר עבור החיידקים הטובים.

 

המשך ציטוט: "משהו שמאד חשוב להבין לגבי חיידקי המעיים: הם כבר שם, הם שלנו והם אצלנו במעי, הם משתנים בתגובה לתזונה שלנו, רק צריך לטפח אותם ולהאכיל אותם במזון המתאים להם" – אינולין. לכן חובה לדאוג ולטפח את החיידקים הטובים שממילא נמצאים אצלנו במעי בדרך טבעית, ויש דרך כזו מוכחת. הוכח בשפע מחקרים וגם ה- FDA ממליץ, כי חובה לקחת בקביעות מדים יום ביומו סיבים מסיסים כאינולין שהם המזון הטוב והיעיל ביותר עבור החיידקים הטובים ואשר גורם לשגשוגם והתרבותם

אינולין ביחד עם החיידקים הטובים קובעים את בריאותינו הגופנית והנפשית ומי אנחנו.

 

ובנוסף, מדוע לא לקחת תוספי פרוביוטיקה גם הסיבות שמנינו לעיל:
1. תוספי הפרוביוטיקה השונים מכילים במקרה הטוב כמה מיליארדי חיידקים, נשמע הרבה? אז נשמע, אבל, זה אפילו לא 0.1% ממאה טריליוני החיידקים אצלנו במעי. לעומת זאת כאשר מטפחים את החיידקים הטובים ומספקים להם מזון איכותי כאינולין אשר משמש רק את החיידקים הטובים, הם מכפילים את עצמם כל 20 דקות ! לכמויות שאי אפשר להעלות על הדעת ולעולם לא נקבל מתוספי פרוביוטיקה.
2. במעי שלנו שוכנים 1000 סוגים שונים ו- 5000 זנים של חיידקים המתקשרים ועובדים בשיתוף פעולה, וכל אחד אחראי על משהו אחר. תוספי פרוביוטיקה מכילים רק סוגים בודדים של חיידקים.
3. פרוביוטיקה מכילה מיקרואורגניזמים חיים, קיים סיכוי כי אלו עלולים לגרום לזיהום פתולוגי, יפרו את האיזון של אוכלוסיית המעי, כמו כן בדרך למעי הגס מספיק שרק חיידק אחד יתיישב היכן שלא צריך כגון במעי הדק ויגרום לזיהומים ותופעות לוואי.

 

5.

מקווים שעכשיו כל התמונה ברורה לכם, האיבר החשוב ביותר בגופנו לא פחות מהמוח הוא אוכלוסיית חיידקי המעי הגס.

החיידקים הטובים ואינולין הם כל מי שאנחנו, מה אנחנו מרגישים, איך מרגישים, אחראים על מערכת החיסון שלנו, הם ורק הם עשויים למנוע שלל מחלות, לדאוג לאנטי אייג'ינג, אחראים כמעט על כל היבט בריאותי גופני ונפשי של כלל מערכות גופנו.
לכן חובה לטפח ולדאוג לחיידקים הטובים ! ולא לזרוק כסף על תוספי מזון המתהדרים בסגולות שונות חלקן רפואיות ובלי כלום מאחוריהם למעט לעיתים המלצות מפוברקות, מילים יפות ותמונות של "סלבס יפים ויפות".

 

לפניכם 6 הרצאות שונות מ- TED על חיידקי המעי והשפעתם הלא תאומן החל ממניעת מחלות ועד השפעה על המוח ומי שאנחנו

רק
מספר כפיות ליום של
אבקת סיבים מסיסים
"אינולין" הנמסה בשניות
בכוס שתייה או מזון רך.
כל כך קל כל כך פשוט
וחייכם ישתנו לעד לטובה

אהבתם? שתפו עם חבריכם

כאן טבעלייף
?יש לכם שאלה

אנא רשמו בשדה למטה את מס' הטלפון שלכם ונחזור אליכם בקרוב

  תודה
  נחזור אליכם בקרוב

  דילוג לתוכן