אלפי לקוחות אוהבים ושיתפו
נשמח ללייק או לשיתוף

 

פסטה מחוממת יכולה לשפר את רמות הסוכר והאינסולין בדם בחולי סוכרת וטרום סוכרת

 

פסטה לחולי סוכרת

 

קבוצת מתנדבים נבדקה במשך שלושה ימים תוך כדי אכילת קערת פסטה לבנה עם רוטב עגבניות.

 

ביום הראשון הם אכלו את הפסטה חמה מבושלת וטרייה, למחרת הם אכלו את אותה הפסטה קרה לאחר שהייתה לילה במקרר, וביום השלישי של הבדיקה הם אכלו את הפסטה לאחר שהייתה לילה במקרר אבל חוממה שוב מחדש.

 

לאחר שאכלו את קערת הפסטה, כל מתנדב לקח דגימת דם כל 15 דקות במשך שעתיים. הדגימות נותחו כדי לגלות מה היו רמות הגלוקוז והאינסולין שלהם בדם, וכן שרטט כיצד רמות הסוכר והאינסולין בדמו השתנו ככל שהארוחה מתעכלת.

 

  לטיפול טבעי מוכח בסוכרת וטרום סוכרת
לחצו כאן

 

ואלו היו התוצאות:

1. במתנדבים אשר אכלו את הפסטה מבושלת טרייה וחמה, נצפו עליות חדות וירידות חדות ברמות הגלוקוז והאינסולין שלהם בדם, כצפוי.

2. כשהמתנדבים אכלו את הפסטה הקרה למחרת, רמת הגלוקוז והאינסולין אצלם בדם הובילה לעלייה קטנה יותר ברמות לעומת אכילת פסטה מבושלת טרייה.

3. אולם ביום האחרון הופתע צוות המחקר עוד יותר מהתוצאות: המתנדבים אכלו את הפסטה שחוממה מחדש לאחר לילה במקרר, והתוצאות היו מדהימות:
רמות הגלוקוז והאינסולין בדם במתנדבים עלו רק ב 50% לעומת אכילת הפסטה הקרה יום קודם לכן.

 

ההסבר:
כאשר עמילן מבושל במים ולאחר מכן מקורר הוא משנה צורה למבנה חדש אשר עמיד בפני האנזימים בגופינו לא ניתן לעיכול. זה ידוע בשם “עמילן עמיד” שעובר דרך הגוף מבלי להתעכל עד שהוא מגיע למעי הגס שבו הוא פועל כמו סיבים תזונתיים בריאים.

 

הממצאים מצביעים על כך שחימום פסטה (וכנראה גם תפוחי אדמה ומזונות עמילניים אחרים), הצינון במקרר עושה אותם הרבה יותר בריאים, ומגינים על חולי סוכרת מפני עליות חדות ברמת הסוכר והאינסולין בדם, תוך שמירת כל היתרונות שלהם.

 

פאם דייסון, דיאטנית סוכרת מומחית, מרכז אוקספורד לסוכרת, אנדוקרינולוגיה ומטבוליזם (OCDEM) אומרת: “בשנים האחרונות יש עניין רב בעמילן עמיד והשפעותיו על משקל הגוף ועל השליטה בסוכרת, וכן יש עניין רב בפרה-ביוטיקה כגון אינולין מכיוון שנראה שיש לה השפעה דומה לעמילן עמיד.

לקריאת הכתבה המקורית לחצו כאן

 

  לטיפול טבעי מוכח בסוכרת וטרום סוכרת
לחצו כאן

 

הניסוי נערך ע”י ד”ר כריס ואן טולקן וד”ר דניס רוברטסון מאוניברסיטת סארי באנגליה בשיתוף  BBC.

   צלצלו עכשיו דילוג לתוכן