אלפי לקוחות אוהבים ושיתפו
נשמח ללייק או לשיתוף

 

טיפול טבעי למניעה והקלה במחלות נשים

 

ראי בהמשך:
1. אנדומטריוזיס
2. תסמונת קדם וסתית
3. שחלות פוליציסטיות
4. כאבי מחזור
5. אוסטאופורוזיס

 

ממחקרים אחרונים פורצי דרך עולה כי המשותף למחלות הנשים המתוארות כאן הוא הימצאות של רמה גבוהה של החלבון CRP בדם, כאשר רמה גבוהה מעידה על דלקת בגוף וכן רמות לא מאוזנות של הורמונים.
דלקת היא תגובה של הגוף להגן על עצמו מפני דברים הפוגעים בו כגון זיהומים, פציעות, נגעים, פלישת חיידקים ונגיפים וכדומה.
לפעמים הגוף תופס בטעות את התאים או הרקמות שלו כמזיקים, תוקף אותן, ועלול להוביל להרס רקמות בריאות ועד להתפתחות מחלות אוטואימוניות כרוניות קשות שונות.

 

1. אנדומטריוזיס

אנדומטריוזיס Endometriosis היא מחלה גניקולוגית כרונית שכיחה אצל נשים בגיל הפוריות אשר פוגעת בכאחת מכל עשר נשים ובמקרים רבים לא מאובחנת, או מאובחנת בטעות כמחלה אחרת, או מאובחנת באיחור.

הסיבה להתפתחות אנדומטריוזיס עדיין לא ברורה, אולם היום בעקבות מחקרים חדשים ידוע כי אנדומטריוזיס הינה מחלה דלקתית וגם תלוית אסטרוגן.

אנדומטריוזיס נוצרת כאשר תאים של רירית הרחם מתנתקים ממנה במהלך המחזור, נודדים בחלל הרחם ומחוצה לו, ומתיישבים באזורים שונים כגון בשחלות, בחצוצרות וברקמות סביב הרחם והשחלות, לעיתים נדירות במקומות אחרים, משתרשים שם ונוצרים נגעים.
הנגעים גורמים לדלקת כרונית מתמשכת, צלקת ברקמות והידבקויות, וכתוצאה מכך נגרמים כאבים חזקים בדרך כלל בזמן המחזור החודשי ולעיתים גם בזמן הביוץ.

חוסר איזון ורמה גבוהה מהרגיל של ההורמון אסטרוגן ממריצים ומעודדים את צמיחת הנגעים ומעצימים את חומרת הדלקת והכאבים.

לאחרונה ישנן עדויות כי חיידקים פתוגנים מחוללי מחלות ורעלים (כולל ממזון ומהסביבה) הללו עלולים לעבור מן המעי (מעי דולף) לכלי הדם ולאגן ועשויים להיות המניע/קטליזטור להתפתחות אנדומטריוזיס.

במקרים לא מעטים הכאבים הופכים לכאבים כרוניים ונמשכים תקופות ארוכות.
הכאבים בדרך כלל מתרכזים באזור האגן, הגב התחתון, הבטן והרגליים, אם כי יכולים גם להקרין לאזורים אחרים בגוף.
חלק מהנשים סובלות מאי פוריות ולא מצליחות להיכנס להיריון, סובלות מכאב במהלך או אחרי יחסי מין, כאבים במתן שתן ועוד.
חלק גדול של הנשים סובל גם מבעיות במערכת העיכול כגון תסמונת המעי הרגיז.

 

אנדומטריוזיס ובעיות מעי

חלק לא מבוטל מהנשים סובל גם מבעיות מעיים כגון תסמונת המעי הרגיז אשר עלולה להיגרם עקב “דיסביוזיס” – מצב של חוסר איזון בין קהילות החיידקים במעי, כאשר ישנה ירידה בזנים ובכמות של החיידקים “הטובים”, ולעומתם ישנה עלייה ושגשוג של החיידקים מחוללי המחלות, בעקבות כך המעי נעשה חדיר (מעי דולף) יותר לפתוגנים ורעלים אותם מפרישים החיידקים ואשר עלולים לעבור מן המעי למערכת כלי הדם, ודרכם עלולים להגיע לאיברים השונים אשר עלולים להיפגע.

 

על פי מחקרים אחרונים סיבות אפשריות לאנדומטריוזיס ולתסמינים הקשים הינן:

 • רמה גבוהה של דלקת.
 • רמה גבוהה וחוסר איזון של ההורמון אסטרוגן.
 • מערכת החיסון שאינה מצליחה להילחם ביעילות בנגעים.
 • לאחרונה ישנן עדויות כי חיידקים פתוגנים ורעלים (כולל המגיעים ממזון ומהסביבה) עלולים לעבור מן המעי (מעי דולף) לאגן ועשויים להיות המניע/קטליזטור להתפתחות אנדומטריוזיס.

הטיפול הטבעי באנדומטריוזיס עם אינולין+ של טבעלייף

בדיוק בגורמים הנ”ל, דלקת, אסטרוגן גבוה, חיידקים ורעלים ועוד, “אינולין פלוס” סיבים תזונתיים מסיסים 100% של טבעלייף עשוי לטפל ביעילות, וזאת על פי מחקרים אחרונים. (ראו קישורים למחקרים למטה בהמשך)
“אינולין” בעצמו סופח רעלים ושומנים במעי, אולם משמש בעיקר כמצע גידול הטוב והמוכח ביותר לשגשוג והתרבות החיידקים “הטובים” במעי, החיידקים “הטובים” שבמעי מפרקים ומתסיסים את האינולין, מחזקים את מערכת החיסון ומייצרים חומצות שומן קצרות שרשרת, ויטמינים, ועוד חומרים שונים חיוניים וחלבונים אשר הוכחו בשפע מחקרים כ:
1. מורידים רמות דלקת.
2. מאזנים את רמות ההורמונים בגוף כולל אסטרוגן.
3. מחזקים את מערכת החיסון.
4. שומרים על חדירות המעי ובכך מונעים מחיידקים פתוגנים ורעלים מלחדור אל תוך מערכת כלי הדם, ואשר משם עלולים להגיע לאיברי הגוף השונים כגון לאגן ולרחם.
5. כמו כן החיידקים הטובים ואינולין מייצרים גם סרוטונין אשר גורם להשפעה טובה ומרגיעה על המוח ועל הגוף.

 

 

2. תסמונת קדם וסתית PMS

נשים רבות סובלות מתסמונת קדם וסתית, כאשר התופעות הנפוצות הן גודש בשדיים, שינויים בתיאבון, עייפות או בעיות שינה, כאבי בטן, כאבי שרירים ומפרקים, מתח נפשי, דיכאון ושינויים קיצוניים במצבי הרוח ועוד.
התיאוריה המובילה גורסת כי הסיבות העיקריות לתסמונת הם תוצאה של שינויים הורמונליים ושחרור חומרים כימיים שונים בגוף אשר יוצרים תגובה דלקתית בגוף ואף משפיעים על המוח ולכל התופעות המוזכרות לעיל.

 

כיצד חיידקי המעי ואינולין+ של טבעלייף עשויים לעזור

לחיידקים הטובים במעי ביחד עם אינולין יש תפקיד חשוב באיזון רמות ההורמונים, בנוסף הוכחו בשפע מחקרים כמטפלים ומפחיתים מצבים של דלקת, וכן מייצרים חומרים טובים כולל סרוטונין המשפיעים לטובה על כל הגוף, החל המוח להפגת מצבי הרוח הקיצוניים והדיכאון, ועד להרגשה גופנית ונפשית טובה.

 

 

3. תסמונת שחלות פוליציסטיות (PCOS)

תסמונת שחלות פוליציסטיות היא מחלה אנדוקרינית נפוצה במספר רב של נשים בגיל הפריון וקשורה בסיכון גבוה לאי פוריות, השמנת יתר והתנגדות לאינסולין.
לאחרונה ישנן עדויות המצביעות על כך כי מרבית הנשים עם התסמונת סובלות מדלקת כרונית בגוף, תסמונת מטבולית (השמנת יתר, סוכרת), סיכון מוגבר לסוכרת מסוג 2 ולמחלות לב וכלי דם, ומצב של דיסביוזיס – מצב של חוסר איזון באוכלוסיית חיידקי המעי, אשר בו אוכלוסיית חיידקי המעי הטובים מתערערת מסיבות שונות.

 

כיצד חיידקי המעי ואינולין+ של טבעלייף עשויים לעזור

במחקרים רבים הוכח כי חיידקי המעי הטובים ביחד עם אינולין מפחיתים את ההתנגדות לאינסולין, מטפלים ומונעים דלקות, מונעים השמנת יתר, מונעים התפתחות סוכרת, משפרים את חילוף החומרים, משפרים את ההרגשה הגופנית והנפשית, מאזנים ומבריאים את אוכלוסיית החיידקים במעי, iלכן עשויים להיחשב כאסטרטגיה מונעת להחזרת הביוץ ולהגנה על הפוריות.

 

 

4. כאבי מחזור

נשים רבות סובלות בעת המחזור מכאבים ברמה כזו או אחרת, החל מכאבי בטן קשים, כאבי גב, כאבי ראש, סחרחורות, לעיתים גם בחילות, דיכאון זמני, כאשר כל אלו לעיתים משבשים את שגרת החיים עד כדי חוסר תפקוד באותם הימים.

כאבי המחזור נגרמים כתוצאה מהתכווצויות של הרחם ומייצור עודף של ההורמון פרוסטגלנדין אשר מעלה את רמת הדלקת בגוף ובעקבות כך את עוצמת הכאבים והתופעות הנלוות.

 

כיצד חיידקי המעי ואינולין של טבעלייף עשויים לעזור

מתוך מחקרים ועדויות עולה כי החיידקים הטובים במעי ביחד עם אינולין עשויים להפחית את רמת הדלקת, כמו כן יש להם תפקיד חשוב באיזון רמות ההורמונים כולל ההורמון פרוסטגלנדין, ובכך עשויים להפחית משמעותית כאבי מחזור והתופעות הנלוות, ובנוסף, החיידקים הטובים במעי ביחד עם אינולין מייצרים חומרים טובים כולל סרוטונין המשפיעים לטובה על מצב הרוח ולהרגשה טובה.

 

 

5. אוסטאופורוזיס – מניעה וטיפול

פרה-ביוטיקה אינולין תוסף סיבים תזונתיים צמחיים טבעיים, מוכח כמגביר ספיגת סידן ומינרלים בעצמות למניעת אוסטאופורוזיס אצל מבוגרים ולחיזוק העצמות במתבגרים וצעירים.

 

ציטוטים מתוך חלק מהמחקרים

“צריכת אינולין של לפחות 8-10 גרם ליום תומכת בספיגת הסידן ובתכולה/צפיפות המינרלים הכוללת של העצמות בגוף בקרב מתבגרים, וכמו כן משפרת באופן משמעותי את ספיגת הסידן ובריאות העצמות אצל נשים לאחר גיל המעבר וגברים בוגרים.”

“לא מעט מחקרי התערבות הראו שיפור בספיגת הסידן בקרב מתבגרים או צעירים על ידי פרוקטנים מסוג אינולין. באותו אופן, השפעה חיובית דווחה אצל נשים מבוגרות.”

ה- FDA האמריקאי אישר בעקבות סקירת נתונים מדעיים שסופקו, כי עוצמות הראיות תומכות בכך כי לאינולין יש השפעה פיזיולוגית מועילה על צפיפות מינרלים בעצם וספיגת סידן.

 

ובנוסף לא פחות חשוב:

גם ללא קשר למחלות נשים, אינולין נועד קודם כל לאנשים בריאים. סיבים תזונתיים מומלץ לקחת בקביעות ע”י ה- FDA.

 

הוכח בשפע מחקרים כי חיידקי המעי “הטובים” ואינולין סיבים מסיסים המשמש כמצע גידול עבור החיידקים הטובים, מפחיתים רמות דלקת בגוף, מווסתים רמות הורמונים, מחזקים את מערכת החיסון, מסייעים בשמירה על חדירות המעי כדי למנוע מחיידקים פתוגנים ורעלים אותם מפרישים החיידקים מלחדור אל תוך מערכת כלי הדם, ועשויים למנוע שלל מחלות כולל מחלות אוטואימוניות כרוניות קשות ומחלות החל ממניעת השמנה, מחלות לב, סוכרת, מחלות נשים, מחלות ממאירות, ועד להשפעה טובה על המוח, דיכאון, ואף אולי מניעת אוטיזם, מחלות כגון אלצהיימר, פרקינסון, שבץ מוחי ועוד.

 

לרכישת אינולין לחצו כאן

 

  ליתרונות רבים נוספים ועובדות מתוך מחקרים לחצו כאן

 

♥ טיפ: שילוב של פעילות גופנית קבועה מדי יום כגון 30 דקות הליכה מתונה יכולה לסייע בהגנה מפני מצבים הקשורים לדלקת כרונית.

 

אינולין אינו תרופה ובוודאי שלא נועד להוות תחליף לתרופות, אולם על פי המחקרים, העדויות וההמלצות, בהחלט מוכח ביחד עם חיידקי המעי הטובים כעשויים לסייע בחיזוק מערכת החיסון ועשויים לסייע במניעת התפתחות שלל מחלות כמוזכר לעיל.
מזכירים לכם שכל טיפול חייב ייעוץ ופיקוח של הרופא המטפל.

 

כל הכתוב והמוזכר כאן באתר לקוח מתוך מחקרים ומאמרים שפורסמו במוסדות המובילים והמוכרים בעולם כגון באוניברסיטאות הרווארד, אוקספורד, כתב העת Nature, אתר הספריה הלאומית של הממשל האמריקני, ועוד מוסדות מכובדים ומוכרים רבים בעולם, ואף כאן בארץ כגון הטכניון בחיפה ומכון ויצמן.

 

מקורות:

https://www.ajog.org

https://rscbayarea.com

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov

https://endometriosis.net

https://endometriosis.net/living

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31

https://www.cambridge.org

https://www.nhs.uk

https://www.pcrm.org

https://www.tandfonline.com

https://lipidworld.biomedcentral.com

https://www.ncbi.nlm.nih.gov

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pm

https://www.ncbi.nlm.nih.gov

https://www.healthline.com

https://academic.oup.com

https://www.ncbi.nlm.nih.gov

 

התמונה נלקחה מהאתר freepik


?יש לכם שאלה
?רוצים ייעוץ

רשמו את פרטיכם ונחזור אליכם

  לסגירת חלון זה לחצו
  למעלה בפינה הימנית על X

  תודה
  נחזור אליכם בקרוב


     צלצלו עכשיו דילוג לתוכן